site.btaМилан записа трети пореден успех в италианската Серия А, победи Рома в Рим

Милан записа трети пореден успех в италианската Серия А, победи Рома в Рим
снимка: АП

Останалият с 10 души на терена в 61-ата минута Милан победи домакина Рома с 2:1 в среща от третия кръг на италианската Серия А. Милан е начело във временното класиране във футболното първенство на страната с три победи от три мача и 9 точки в актива си, докато Рома допусна втора загуба, все още няма успех в шампионата и с 1 точка държи 18-ата позиция. Римляните не постигат победа в първите си три мача за първи път от сезон 2011/2012.

Гостите от Милано поведоха с два гола до първите минути на второто полувреме. Оливие Жиру бе точен за 1:0 в деветата минута от дузпа, а в 48-ата Рафаел Леао покачи на 2:0. Милан остана с човек по-малко в 61-ата минута след втори жълт и съответно червен картон за Фикайо Томори.

Домакините успяха да се разпишат чак във втората минута на добавеното време, когато Леонардо Спинацола намали на 1:2. Три по-късно 21-годишният полски полузащитник Никола Залевски пропусна да донесе равенството за Рома.

В 70-ата минута за домакините дебютира новото попълнение Ромелу Лукаку, който обаче не успя да се разпише след като ударът му бе блокиран от защитник на Милан.

„Резултатът е важен, както и представянето ни. Доволен съм, че показахме постоянство“, заяви старши треньорът на Милан Стефано Пиоли пред DAZN.