site.btaНиколай Неделчев се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Унгария

Николай Неделчев се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Унгария
снимка: БФТ

Българинът Николай Неделчев се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис на клей в унгарската столица Будапеща с награден фонд 15 хиляди долара.

20-годишният Неделчев надделя над британския квалификант Матю Самърс с 6:1, 6:4 за 87 минути. Той спечели 9 от първите 11 гейма, което се оказа достатъчно и за крайния успех.

Така българинът за втори път през този сезон достигна до четвъртфинал в състезание от веригата на Световната федерация ITF след надпреварата в Ираклион (Гърция) в края на март, на която игра полуфинал.

Неделчев очаква победителя от мача между квалификанта Райън Стори (Великобритания) и седмия поставен Матяш Фюле (Унгария).