site.btaМанчестър Юнайтед надви Уулвърхемптън с късен гол на Варан

Манчестър Юнайтед надви Уулвърхемптън с късен гол на Варан
Снимка: АП

Защитникът Рафаел Варан вкара късен гол с глава и Манчестър Юнайтед спечели трудна победа с 1:0 срещу Уулвърхемптън в мач от първия кръг на английското първенство по футбол. Френският централен защитник се разписа в 76-ата минута с удар от близо след центриране на Аарън Уан-Бисака.

Уулвс пък започнаха сезона с поражение, след като дни по-рано мениджърът Хулен Лопетеги напусна и бе заменен от Гари О'Нийл.

Гостите от Уулвърхемптън започнаха по-добре мача, въпреки че лятото се разделиха не само с треньора си, а и с част от големите звезди в нападение. Те обаче така и не вкараха гол, а техни претенции за дузпа в края на мача бяха отхвърлени след преглед от системата за видеоповторения. Инцидентът се случи след сблъсък между дебютиралия вратар Андре Онана и резервата Саша Калайджич.

За Юнайтед пък показателна бе смяна в защита. Мениджърът Ерик тен Хаг замени на почивката централния защитник Лисандро Мартинес с Виктор Линдельоф, оставяйки Хари Магуайър на пейката. Този ход затвърждава слуховете, че английският национал ще напусне "Олд Трафорд" до края на месеца.