site.btaНестеров започна с победа на турнир по тенис в Румъния

Нестеров започна с победа на турнир по тенис в Румъния

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на турнира на клей в Бакъу (Румъния) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

20-годишният Нестеров надделя над представителя на домакините Влад Данку с 4:6, 6:4, 6:3 след 2:41 часа игра. Той загуби първата част след пробив в деветия гейм, но след това направи ключова серия от четири поредни гейма, за да изравни резултата в сетовете и да поведе с 2:0 в решаващата трета част. В края Нестеров направи още един брейк, за да си гарантира победата.

Така българският национал очаква победителя от мача между номер 1 в схемата Ернан Касанова (Аржентина) и румънския квалификант Ерик Давид Вердес.