обобщение

site.bta11 медала спечелиха българските състезателки на Балканските игри по естетическа гимнастика в Бургас

Национален отбор, втори състав, снимка: БТА

Българските състезателки спечелиха 11 медала (6 златни и 5 сребърни) на вторите Балкански игри по естетическа групова гимнастика, които се проведоха в зала "Младост" в Бургас.

В надпреварата участваха 62 тима от осем държави - Гърция, Турция, Сърбия, Румъния, България, Молдова, Украйна и Египет.

При жените шампионки станаха състезателките от първия отбор Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева. Те са световни шампионки от миналата година година, сребърни медалистки от Евро 2023 и за втора поредна година стават номер 1 на Балканите.

Вторият тим в състав Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева и Катрин Тасева завърши на второ място.

България има още девет отличия в по-малките възрастови групи. При деца 6-8 години кратка програма екстра категория сребро взе отборът на Виктория, при жените кратка програма на първа позиция е Вива спорт. При деца 10-12 години кратка програма втори са Етър Елит, а отбор на същия клуб триумфира при 12-14-годишните кратка програма.

Академик стана балкански шампион при девойки кратка програма и зае второ място при деца 8-10години. Етър Елит спечели надпреварата при 10-12-годишните, а при деца 12-14 години златото взе Академик D, а среброто Академик Е.

Към 22:21 на 18.05.2024 Новините от днес