site.btaНационалният отбор на България по волейбол за младежи завърши наравно срещу Италия като гост в контролен мач

снимка: БФ Волейбол

Националният отбор на България по волейбол за младежи завърши 2:2 срещу Италия като гост в контролен мач.

Двубоят беше част от подготовката на националите до 21 години за Световното първенство в Бахрейн (7-16 юли). Лагерът на българите в Италия ще продължи до 28 юни. В неделя българите загубиха първата проверка с 0:4.

Селекционерът Андреа Буратини остана доволен от играта във втората контрола срещу Италия.

"Значително по-силно се представихме от първия ден. Спечелихме първите два гейма, но след това умората се отрази. В четвъртия загубихме с 25:27, а можехме и да победим. Все пак в състава не са нито Алекс Николов, нито Георги Татаров. Преди първата контрола пътувахме, имахме фитнес и нормално бяхме уморени. Италия е отбор на много високо ниво и ние се представяме отлично. Утре ни предстои трета контрола срещу тях. Там ще играят повечето резерви. Имаме нужда от почивка", каза италианският специалист пред официалния сайт на БФ Волейбол.

Татаров е много по-добре след контузията на глезена, която получи в първия мач. Той няма фрактура показаха направените снимки. Волейболистът вероятно ще бъде готов за турнира в София между 1 и 3 юли, но със сигурност ще е на линия за Световното първенство в Бахрейн.

Към 10:37 на 18.05.2024 Новините от днес