site.btaБългарският таекуондист Любомир Богданов загуби финала за бронза на Европейските игри в Полша

Снимка: БОК

В турнира по таекуондо от Европейските игир в Полша в категория до 54 кг Любомир Богданов стигна до мач за бронза, но отстъпи пред италианеца Андреа Конти с 0:2. Той загуби първата част с 3:5 и отстъпи и в по-равностойната втора част с 1:2.

Преди това българинът беше победил в първия си двубой днес с 2:0 Бартоломей Вишорек от Полша, но на четвъртфинал загуби със същия резултат от азера Саяд Дадашов. В репашажа обаче Богданов се наложи с 2:1 над германеца Халед Абдел Халим и това му осигури участие в малкия финал.

При 49-килограмовите Николет Костова отстъпи с 0:2 в първия си мач пред Виргиния Маестро от Италия.

Към 18:38 на 15.05.2024 Новините от днес