site.btaКузманов се класира на четвъртфиналите на "Чалънджър" в Братислава

Кузманов се класира на четвъртфиналите на "Чалънджър" в Братислава

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Кузманов пласира 6 аса и спечели срещу поставения под номер 4 Жомбор Пирош (Унгария) с 6:3, 2:6, 6:4 след почти два часа игра.

С победата 29-годишният пловдивчанин си осигури 3240 евро и 20 точки за класацията на АТП, в която заема 223-ото място.

Българинът пропиля ранен пробив аванс, но все пак взе първия сет със серия от три поредни гейма. Във втората част 23-годишният Пирош, 123-и класацията на АТП, направи поредица от четири гейма, за да изравни резултата, но в третия решителен сет Кузманов поведе с 5:1 и това се оказа достатъчно, за да триумфира.

Така българският национал достигна до четвъртфинал на втори пореден турнир от веригата "Чалънджър", след като направи това и през миналата седмица в Простейов (Чехия). В него той очаква победителя от двубоя между шестия в схемата представител на домакините Норберт Гомбош и квалификанта Жером Ким (Швейцария), които играят по-късно днес.