site.btaС късен гол от дузпа Бари измъкна равенство срещу Каляри в първия бараж за промоция в италианския футболен елит, феновете на Бари изкупиха 55 хиляди билета за реванша само за четири часа

снимка: ФК Каляри

Бари измъкна 1:1 при гостуването си на Каляри в първия бараж за промоция в италианския футболен елит.

Домакините, водени от опитния специалист Клаудио Раниери, започнаха отлично срещата и още в деветата минута Джанлука Лападула откри с глава след центриране от дясно на Марко Манкозу. Малко по-късно перуанският таран Лападула прати за втори път топката в мрежата на съперника, но попадението беше отменено заради засада. В 20-ата минута Алекандро Дейола пък нацели напречната греда с изстрел с глава след подаване от корнер.

Бари получи отличен шанс да изравни в края на първото полувреме, но в 39-ата минута вратарят Борис Радунович спаси изпълнената от Уалид Шедира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Наитан Нандес в наказателното поле.

След почивката и двата отбора имаха своите шансове, но гостите все пак стигнаха до 1:1, след като получиха втора дузпа за нарушение срещу Майкъл Фолоруншо в песналта и резервата Мирко Антенучи не сгреши от бялата точка.

Реваншът е в неделя в Бари, а местните привърженици изкупиха 55 хиляди билета за двубоя на "Сан Никола" само за четири часа, като се очаква да бъде подобрен рекордът за най-висока домакинска посещаемост от 55490 зрители от мача за първенство срещу Интер през 1990/1991.

Бари, който завърши трети в редовния сезон, се стреми да се завърне в елита, от който изпадна през 2011 година.

Каляри, който се класира пети, пък се опитва да се върне в Серия А след само година отсъствие.

Фрозиноне и Дженоа спечелиха директна промоция от Серия Б.