site.btaБразилката Беатрис Адад Мая се класира за първия си полуфинал в турнирите от Големия шлем

Беатрис Адад Мая / снимка: АП

Бразилката Беатрис Адад Мая се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

В четвъртфиналите тя надигра тунизийката Онс Жабюр с 3:6, 7:6(5), 6:1 след 2 часа и 31 минути игра. По този начин 27-годишната бразилка записа третата си поредна трисетова победа в турнира и стана първата представителка на своята страна от Мария Буено през 1966 година, която достига до полуфиналите на "Ролан Гарос".

Преди началото на надпреварата в Париж Адад Мая никога не беше преодолявала втори кръг на сингъл на турнир от Големия шлем и след колебливия първи сет, който изигра срещу финалистката от последните издания на "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ, изглеждаше, че пътят ѝ ще приключи тук.

В първия сет Адад Мая на три пъти загуби сервис геймовете си и бе догонваща в резултата още от самото начало.

Бразилката обаче стабилизира представянето си във втората част на мача. В нея и Адад Мая, и Жабюр не допуснаха нито един пробив, което доведе до тайбрек. В него бразилката, която е пред влизане в топ 10 на световната ранглиста, поведе с 6:3 точки. Жабюр отрази първите два сетбола, но при третия не успя да се справи и сетовете бяха изравнени.

В третия игровото предимство премина изцяло на страната на Адад Мая. Тя поведе бързо с 3:0 гейма с два пробива и подпомогната от 14-те непредизвикани грешки на Жабюр затвори мача с 6:1 гейма.

В полуфиналите поставената под номер 14 Адад Мая ще играе с победителката от срещата между двукратната шампионка Ига Швьонтек от Полша и американката Коко Гоф. Мачът между двете е повторение на миналогодишния финал, който Швьонтек спечели в два сета.

Към 22:11 на 28.03.2024 Новините от днес