site.btaСептември се наложи над Ботев Враца

Септември се наложи над Ботев Враца

Мач от 35-ия кръг в Първа футболна лига:

Първенство на България по футбол, среща от 34-ия кръг на Първа лига между отборите на Ботев (Враца) и Хебър (Пазарджик):

Септември – Ботев Враца 3:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Красимир Костов 28-автогол, 2:0 Митко Митков 63, 2:1 Петър Кепов 79, 3:1 Красимир Станоев 90+1-дузпа

стадион: „Васил Левски“, София

главен съдия: Ивайло Ненков

жълти картони: Мартин Николов (Септември); Диого Барбоса, Петър Кепов (Ботев Враца)

Състав на Септември: Иван Василев, Кристиян Пешов, Асен Георгиев, Иван Арсов, Мартин Николов, Красимир Станоев, Мартин Петков (61-Кубрат Йонасчъ), Айкут Рамадан, Мартин Стоянов (61-Борислав Маринов), Митко Митков, Валентин Йосков (67-Александър Петков)

Състав на Ботев Враца: Красимир Костов, Момчил Цветанов, Мартин Кавдански, Диего Фераресо, Петър Кепов, Лукас Брамбила (46-Иван Нешков), Диого Барбоса, Жан Пиер Да Силва (67-Радослав Захариев), Красимир Тодоров (46-Даниел Генов), Мирослав Маринов, Марко Мажуга (68-Митко Панов)

Отборът на Септември постигна победа с 3:1 над Ботев Враца в среща от 35-ия кръг на шампионата.

Още в 6-а минута Красимир Тодоров от Ботев Враца остана очи в очи с Иван Василев, но вратарят на Септември спаси. Домакините отговориха с пробив на Мартин Стоянов.

Мартин Петков от Септември също получи добра възможност, но Костов майсторски отрази.

В 28-ата минута Септември откри, след като Красимир Костов не успя да реагира добре, като топката премина през ръцете му, удари се в гърди му и спря в мрежата.

След подновяването на играта Септември продължи да играе по-добре. В 63-ата минута Митко Митков с мощен диагонален удар покачи на 2:0.

В 79-а минута Петър Кепов стреля от разстояние и успя да изненада Иван Василев и резултатът бе намален на 2:1.

Секунди по късно Даниел Генов напредна чудесно с топка в крака и отклони към Радослав Захариев, който бе останал сам пред голлинията не успя да се разпише.

В добавеното време на срещата съдията Ивайло Ненков отсъди дузпа за домакините, която бе реализирана от Красимир Станове за крайното 3:1.