site.btaЛеся Цуренко даде само два гейма на Бианка Андрееску и ще играе в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция

Леся Цуренко преодоля Бианка Андрееску за 63 минути / снимка: АП

Украинката Леся Цуренко се класира за втори път в кариерата си за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

34-годишната Цуренко постигна впечатляващ успех с 6:1, 6:1 над канадката Бианка Андрееску за само 63 минути игра.

Цуренко направи 20 печеливши удара срещу само шест за бившата шампионка от Откритото първенство на САЩ, а в допълнение на това канадката допусна и 22 непредизвикани грешки, с десет повече от съперничката си.

В следващия кръг Цуренко ще играе със защитаващата титлата си Ига Швьонтек от Полша.

Отличен шанс за класиране на четвъртфиналите ще има бразилката Беатрис Адад Мая, която постигна победа с 5:7, 6:4, 7:5 над Екатерина Александрова от Русия. В четвъртия кръг Адад Мая ще се изправи срещу испанката Сара Сорибес Тормо, която достигна тази фаза без игра след отказване заради заболяване на номер 3 в схемата Елена Рибакина от Казахстан.

До момента Адад Мая, която е номер 14 в света, и Сорибес Тормо, която е номер 132, имат четири мача помежду си, като са си поделили по две победи.

За четвъртия кръг в Париж се класира и номер 100 в ранглистата Анна Каролина Шмиедлова. Словачката нямаше трудности с американската квалификантка Кайла Дей и я надигра с 6:1, 6:3. В следващия кръг Шмиедлова ще играе с още една американка - миналогодишната финалистка Коко Гоф.

Място на осминафиналите намери и още една американка - Бернарда Пера, която победи с 6:4, 7:6(2) италианката Елизабета Кочарето.

Към 12:42 на 29.03.2024 Новините от днес