site.btaЖенският отбор на Барселона спечели за втори път титлата в Шампионската лига след успех над Волфсбург

Снимка: АП

Женският футболен отбор на Барселона спечели за втори път титлата си в Шампионската лига, като победи германския Волфсбург с 3:2 на финала пред препълнения стадион "Филипс Арена" в Айндховен, на който имаше повече от 33 хиляди зрители. Първият успех на каталунския тим бе от 2021 година.

Испанският отбор направи впечатляващ обрат, след като на почивката изоставаше в резултата с 0:2. Още в третата минута на мача полякинята Ева Пайор изведе Волфсбург напред в резултата, а в 37-ата минута тя асистира на националката на Германия Александра Поп, която направи 2:0.

Каталунките започнаха обрата чрез Патрисия Гуихаро в 48-ата минута, а отново тя направи 2:2 само две минути по-късно.

Шведката Фридолина Ролфьо донесе успеха на Барселона 20 минути преди края на редовното време.

Делегат на мача бе българката Ивета Банкова, която е шеф на Международния отдел на БФС.

Към 15:21 на 29.03.2024 Новините от днес