site.btaБотев Пловдив направи обрат срещу Локомотив София във футболния шампионат

Ботев Пловдив направи обрат срещу Локомотив София във футболния шампионат

Двубой от 35-ия кръг в Първа футболна лига, за разпределение на местата между седмо и десето:

Локомотив София - Ботев Пловдив            1:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Антонио Вутов 34-дузпа, 1:1 Николай Минков 39, 1:2 Абдулайе Траоре 50
червен картон: Карлос Франса (Локомотив) 90+3
жълти картони: Селсо Рапосо, Карлос Франса (Локомотив), Виктор Генев, Самюел Супрайен (Ботев)
главен съдия: Валентин Железов
стадион "Локомотив"
състави
Локомотив: Бубакар Гайе, Алан Диас, Бруно Франко (54-Мики Орачев), Дейвид Малембана, Красимир Милошев, Божидар Кацаров, Антонио Вутов (54-Димо Бакалов), Матеус Дуарте (87-Теодор Иванов), Станислав Костов (65-Християн Чипев), Селсо Рапосо (54-Ивайло Найденов), Карлос Франса
Ботев: Георги Аргилашки, Рой Херман (46-Мартин Ситев), Виктор Генев (65-Самюел Супрайен), Красиан Колев, Лъчезар Балтанов, Джеймс Етоо (84-Константин Павлов), Николай Минков, Абдулайе Траоре, Антонио Перера (62-Самюел Акере), Станислав Работов (62-Мартин Христов), Димитър Папазов

Ботев Пловдив победи след обрат с 2:1 като гост Локомотив София в двубой от 35-ия кръг в Първа лига. "Жълто-черните" прекъснаха серия от пет поредни двубоя без успех в елита.

Домакините бяха значително по-активни в първия половин час и на няколко пъти пропуснаха да поведат в резултата. Все пак в 34-ата минута достигнаха до преднина. Николай Минков направи нарушение срещу Станислав Костов в наказателното поле и Антонио Вутов реализира отсъдената дузпа.

Само пет минути след това Рой Херман изведе Минков сам срещу Бубакар Гайе и изравни резултата в двубоя в София.

През втората част пловдивчани достигнаха до второ попадение. Матеус Дуарте би от границата на наказателното поле, но Георги Аргилашки хвана топката и даде началото на контра. Кълбото достигна до Антонио Перера, който подаде за Абдулайе Траоре и той с точен шут направи пълен обрат в полза на Ботев.

В допълнителното време главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа за игра с ръка на Мартин Ситев в наказателното поле на гостите, но след това реферът промени решението си, гледайки ситуацията отново.

Карлос Франса получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки Локомотив в намален състав в последните секунди от срещата.

Столичани завършват сезона на девето място, докато Ботев заема десета позиция. Това е първи успех за "канарчетата" под ръководството на треньора Стефан Стоянов, заменил на поста Бруно Балтазар.

Към 18:46 на 25.04.2024 Новините от днес