Мач от 34-ия кръг в Първа футболна лига:

Берое - Пирин Благоевград        1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Васил Василев 31, 1:1 Даниел Кондраков 90+9 дузпа
жълти картони: Йоан Бауренски, Клайдер Машедо, Серкан Юсеин, Густаво Каскардо, Макс Челич, Тонислав Йорданов, Сана Гомеш, Иван Гошев (Берое), Даниил Кондраков, Славчо Шоколаров, Александър Дюлгеровн, Андрей Йорданов (Пирин)
стадион "Берое", Стара Загора
състави
Берое: Иван Гошев, Густаво Каскардо, Бубакар Траоре (79-Сана Гомеш), Макс Челич, Йоан Бауренски, Серкан Юсеин (80-Педро Енрике), Ромарио Мойс (59-Уерди Мара), Симеон Мечев, Клайдер Машедо, Васил Василев, Тонислав Йорданов
Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Вячеслав Велев, Даниил Кондраков, Дмитро Семенив, Димитър Тонев (72-Владимир Медвед), Мартин Смоленски (46-Илкер Будинов), Раян Сенхаджи, Славчо Шоколаров (83-Борис Тютюков)

Берое завърши наравно 1:1 у дома с Пирин в двубой от 34-ия кръг в Първа лига, за разпределение на местата между 11-то и 16-то.

Старозагорци имаха шанс да поведат в резултата след спокойното начало. В 18-ата минута Максим Ковальов спаси удар на Васил Василев след бърза контра.

След точно половин час Ковальов отново се намеси добре след шут на Серкан Юсеин.

В 31-ата минута удар на Василев се отклони в крака на Раян Сенхаджи и влезе във вратата на "орлетата".

В 50-ата минута Симеон Мечев центрира от ъглов удар, и при опит за гол с глава на Клайдер Машедо завърши с топка в напречната греда след намеса на Максим Ковальов.

Три минути след това Серкан Юсеин отне топката от Андрей Йорданов и подаде към Симеон Мечев и той шутира неточно, а в 66-ата минута Иван Гошев трябваше да се намесва решително, след удар от разстояние на Даниил Кондраков.

В 88-ата минута Тонислав Йорданов би от дъгата на наказателното поле, но стражът на гостите се намеси решително.

В седмата минута на допълнителното време обаче Пирин получи правото да изпълни дузпа, която съдията Кристиян Колев отсъди след намесата на системата за видеоарбитраж. Сана Гомеш докосна топката с ръка, след като беше на стената при изпълнението на пряк свободен удар за гостите от Благоевград. Защитникът на Берое остана изключително ядосан след съдийското решение и недоволстваше бурно, заради което беше отстранен с червен картон.

Зад топката на бялата точка застана Кондраков, който в 99-ата минута с точен шут направи 1:1. Част от публиката на домакините опита да навлезе на пистата, но охраната се намеси бързо и не се стигна до по-сериозни инциденти.

Нито един от отборите не успя да си осигури оставането в елита. Врачани и старозагорци имат по 32 точки съответно на 11-та и 12-та позиция. Ботев Враца гостува на Септември, докато Берое играе в Пазарджик срещу Хебър в последния кръг.

Към 05:56 на 19.03.2024 Новините от днес