site.btaХайденхайм ще играе в елита на Германия с гол в последните секунди, Хамбургер ШФ остана с плейоф срещу Щутгарт

Снимка: АП

Хайденхайм се класира за първи път в историята си в германската футболна Бундеслига, след като спечели по изключително драматичен начин с 3:2 на терена на Ян Регенсбург в последния кръг на втора дивизия.

Така Хайденхайм завърши на първо място при равенство в точките с втория Дармщадт, който също ще участва в елита през есента. С точка по-малко финишира Хамбургер ШФ, който ще играе плейоф за влизане в Бундеслигата срещу Щутгарт.

Първото полувреме в баварския град Регенсбург завърши без голове, но драмата надхвърли всички очаквания през втората част. Домакините нанизаха две бързи попадения чрез Принс-Осей Овусу, но Бенедикт Залер си вкара автогол само минута след втория. Хайденхайм натисна и Ян-Никлас Бесте изравни от дузпа в третата минута на добавеното време, а Тим Клайндийнст вкара победния гол след още шест минути игра. Той получи топката при центриране на Бесте и преодоля вратаря на Регенсбург от малък ъгъл за крайното 3:2.

До гола на Клайндийнст, Хайденхайм бе на позицията за плейоф, тъй като отборът изоставаше с точка от Хамбургер ШФ, който спечели с 1:0 в Зандхаузен. Първи по това време все още беше Дармщадт, който днес бе във ваканционно настроение и отстъпи с 0:4 срещу Гройтер Фюрт.

Регенсбург изпадна от втора дивизия заедно със Зандхаузен, а тяхното място ще заемат Елферсберг и Оснабрюк. Третият в трета дивизия Вехен пък ще опита да замени Арминия Билефелд във второто ниво с директен плейоф.

От трета дивизия изпаднаха Мепен, Олденбург, Цвикау и Байройт. На тяхно място влизат регионалните шампиони Любек, Пройсен Мюнстер,  Улм и Енерги Котбус.

Към 12:57 на 19.03.2024 Новините от днес