site.btaИнтер победи Аталанта и си гарантира място в топ 4 на Серия А

Интер победи Аталанта и си гарантира място в топ 4 на Серия А
снимка АП

Интер отбеляза два гола в рамките на първите три минути, но след това трябваше да се бори, за да победи Аталанта с 3:2 у дома, което гарантира на тима място в челната четворка в Серия А.

Отборът на Симоне Индзаги е втори в класирането с 69 точки, осем пред Аталанта, който заема пето място кръг преди края на сезона. Лацио, който е на трето място, изостава с една точка от Интер преди двубоя срещу Кремонезе по-късно днес.

След мача Индзаги записа с похвали своя отбор.

"Много съм щастлив! Поздравих футболистите, защото тази вечер беше може би най-важната от последните 18 мача за 47 дни. Те правят всичко за мен, опитахме се да не слушаме това, което се говори и работихме здраво", каза той пред "Скай Спорт Италия".

Интер започна отлично двубоя и Ромелу Лукаку откри резултата след само 39 секунди. Николо Барела удвои преднината две минути по-късно. Това беше първи път от повече от 82 години, когато Интер отбелязва два гола в първите три минути в мач от Серия А. Домакините дори можеха да вкара и трети преди десетата минута, но попадение на Хакан Чалханоглу беше отменено заради засада.

Аталанта постепенно се съвзе от шока, а Расмус Хойлунд и Теун Коопманейрс имаха шансове, които накараха вратаря Андре Онана да покаже качества.

Марио Пашалич намали резултата в 36-ата минута, възползвайки се от неуспешно изчистване на топката.

Интер отново доминираше след полувремето и Лаутаро Мартинес отбеляза отблизо 13 минути преди края, за да направи 3:1. Лукаку беше автор на асистенцията за гола.

Аталанта върна още едно попадение в първата минута на добавеното време, след като след пряк свободен удар на Луис Муриел топката срещна стената, а последващият удар рикошира в напречната греда и влезе в мрежата зад Онана.

Финалистите в Шампионската лига обаче удържаха победата и сега им остава един мач от първенството срещу Торино, преди да се изправят срещу Манчестър Сити в Истанбул на 10 юни.

"Всички знаем, че Манчестър Сити е най-силният отбор в света. Те са фаворити, но ние дадохме всичко от себе си, за да стигнем до тук и ще дадем всичко от себе си и във финала", коментира Индзаги.