site.btaПирин надви Ботев Враца с две дузпи и направи важна крачка към спасението в efbet Лига

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, 33-и кръг на efbet Лига. Мач от третата шестица между отборите на Пирин Благоевград и Ботев Враца:

Пирин Благоевград - Ботев Враца - 2:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Даниил Кондраков 54-дузпа, 2:0 Венцислав Бенгюзов 90-дузпа
стадион: "Христо Ботев", Благоевград
главен съдия: Ивелин Занев
жълти картони: Мартин Кавдански, Меси Биатумусока (Ботев).
състав на Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Вячеслав Велев, Даниил Кондраков, Дмитров Семенив, Иван Тасев, Илкер Будинов, Славчо Шоколаров и Раян Сенхаджи.
състав на Ботев: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Диего Фераресо, Даниел Генов, Момчил Цветанов, Красимир Тодоров, Диого Барбоса, Меси Биатумусока, Жан-Пиер да Силва, Браян Мендоса (62-Петър Кепов) и Иван Нешков (74-Митко Панов).

Пирин Благоевград вкара два пъти от дузпа през второто полувреме и спечели с 2:0 срещу Ботев Враца като домакин в мач от третата шестица на българската футболна efbet Лига. Така "орлетата" се отдалечиха на четири точки от намиращия се на плейф за оставане Хебър Пазарджик.

Ботев Враца е начело на потока с две точки пред Пирин и една повече от Берое Стара Загора.

Ботев създаде първото положение в мача и бе много близо до гол в шестата минута. Мартин Кавдански дриблира покрай трима от Пирин по лявото крило и стреля от малък ъгъл. Той успя да прехвърли вратаря Максим Ковальов, но топката се удари в лявата странична греда.

Това беше най-опасното положение през първото полувреме, което завърши при равенство 0:0.

Пирин откри резултата в началото на второто полувреме, след като домакините получиха дузпа за игра с ръка на Момчил Цветанов. Даниил Кондраков пое изпълнението и стреля точно покрай Красимир Костов, който уцели ъгъла, но не стигна до топката.

Пирин вкара втория гол във втората минута на добавеното време, когато главният съдия Ивелин Занев отсъди втора дузпа за домакините. Голът за крайното 2:0 бе дело на Венцислав Бенгюзов.

Към 21:32 на 28.03.2024 Новините от днес