site.btaШведският тенисист Микаел Имер бе дисквалифициран от турнира в Лион, след като удари с ракета стола на съдията

Снимка: АП

Шведският тенисист Микаел Имер бе дисквалифициран от тенис турнира на клей в във френския град Лион, след като удари с ракета си стола на главния съдия.

24-годишният Имер бе разочарован, че  реферът отказва да провери отпечатъка от удар при 30:30 в 11-ия гейм на първия сет в мача му срещу французина Артюр Фис. В последствие участващият с "уайлд кард" представител на домакините поведе с 6:5, а шведът влезе в остър спор с Рожерио Сантош и разби ракетата си в стола на португалския арбитър, за което беше незабавно отстранен.

"Видяхте, че топката падна върху линията, покажете ми отпечатъка", каза Имер, който е номер 53 в световната ранглиста. "Никога не съм предполагал, че съдия ще каже: "Няма да проверявам", добави той.
Имер удари два пъти с ракета стола на съдията, след което бе отстранен.

В друг късен мач от турнира на червени кортове във френския град водачът в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) се наложи над испанския квалификант Пабло Ямас Руис със 7:5, 6:2.

На четвъртфиналите Оже-Алиасим, който е вицешампион в турнира през 2019 година, ще играе срещу Артюр Фис.

Защитаващият титлата си и номер 2 Камерън Нори (Великобритания)  също продължава напред след успех над белгиеца Давид Гофен с 6:3, 6:4. За място на полуфиналите той ще играе срещу шестия в схемата аржентинец Себастиан Баес, който елиминира сънародника си Педро Качин с 3:6, 7:5, 6:2.

Към 10:16 на 26.04.2024 Новините от днес