site.btaГаске отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Лион

Гаске отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Лион
снимка: АП

Представителят на домакините и бивш номер 7 в световната ранглиста по тенис Ришар Гаске отпадна в първия кръг на турнира на клей в Лион (Франция) с награден фонд 583 хиляди евро.

36-годишен ветеран, седми поставен в основната схема, загуби от Микаел Имер (Швеция) с 3:6, 5:7.

За място на четвъртфиналите Имер ще се изправи срещу друг французин - участващия с "уайлд кард" Артюр Филс, който започна с победа над китайския квалификант Чжан Чжъчжън с 6:3, 6:2.

Номер 8 Брендън Накашима (САЩ) постигна първи успех в Тура от март, след като се справи с аржентинеца Диего Шварцман със 7:5, 6:3. Шварцман сервираше за първия сет при 5:4 гейма, но допусна обрат, а във втората част действащият шампион от турнира на АТП "Следващата генерация" навакса ранен пробив пасив и стигна до крайната победа след малко повече от два часа игра.

Съперник на Накашима във втория кръг ще бъде Артюр Риндеркнех (Франция), който елиминира квалификанта Лойд Харис (Южна Африка) с 6:4, 6:2.

Белгиецът Давид Гофен, бивш номер 1 в световната ранглиста, стартира с успех с 6:1, 6:3 над испанския квалификант Алваро Лопес Сан Мартин. Така 32-годишният Гофен очаква номер 2 в схемата и защитаващ титлата си от миналия сезон Камерън Нори (Великобритания).