site.btaРома не успя да победи Салернитана като домакин в италианската Серия А

Рома не успя да победи Салернитана като домакин в италианската Серия А
снимка: АП

Отборите на Рома и Салернитана завършиха при равенство 2:2 в Рим в двубой от 36-ия кръг на италианската Серия А. Грандът от Рим заема седмо място с 60 точки, на една от шестия Аталанта, който е с 61 в актива си.

Тимът на Салернитана се намира на 15-а позиция с 39 точки, колкото има и 14-ият Емполи, който е и с мач по-малко.

Антонио Кондрева даде преднина на гостите в 12-ата минута на мача. Футболистите на Рома вкараха топката във вратата на съперника в първата минута на добавеното време на първата част чрез Рожер Ибанес, но след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж, попадението не бе зачетено заради игра с ръка. До края на първото полувреме домакините имаха претенции за игра с ръка на футболист на Салернитана в наказателното поле, но не последва сигнал от рефера.

Стефан Ел Шаарауи изравни в 47-ата минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите, а в 54-ата Булайе Диа отново изведе Салернитана напред в резултата с попадение за 2:1.

Домакините имаха претенции за дузпа в 58-ата минута, отново подминати от главния съдия.

Неманя Матич донесе равенството за Рома, реализирайки за 2:2 в 83-ата минута на мача. Браян Кристанте можеше да отбележи победно попадение за римския тим във втората минута на добавеното време, но Гийермо Очоа спаси вратата си, а старши треньорът на Салернитана Пауло Соуса получи червен картон в заключителните моменти.