site.btaГермания и Словакия увеличиха надеждите си да се класират на четвъртфинал, Словения изпадна от световния хокеен елит

Германия увеличи надеждите си да се класира на четвъртфинал на Световното първенство по хокей на лед, след като в среща от група А съсипа Унгария със 7:2. С днешната победа германците събират 9 точки и изпреварват Дания в битката за 4-ото място в потока. Датчаните имат още два мача до края, но те са със сериозни противници като Швеция и Финландия.

За Германия срещата не представляваше никакъв проблем, след като те отправиха 33 изстрела към унгарската врата срещу 16. Последният им мач е срещу отбора на Франция, което ги прави фаворити за последната позиция.

Матиас Нидербергер откри резултата за Германия и това е трети успешен мач за Бундестима, в който той започва като титуляр. Два гола вкара Нико Щурм, а Джей Джей Петерка добави попадение и две асистенции. По един гол отбелязаха Войчех Стаховяк, Мориц Зайдер и Доминик Кахун.

Унгария вкара головете си в рамките на 2 минути при 0:5, като точни бяха Ищван Тербоч и Миклош Фейеш. Тимът им има 2 точки и ще спори с Австрия за оцеляването си.

В среща от група В Словакия победи с 1:0 Словения, като словенците вече няма как да застигнат който и да е отбор и изпадат в Дивизия 1. Единственият гол за Словакия вкара Рихард Паник в 15-ата секунда на втората третина. Словенците не се предадоха и потърсиха изравняването, което принуди словашкия вратар Станислав Шкорванек да спасява 33 изстрела към мрежата си.

При това положение Словакия събра 8 точки, заема 5-о място, но изостава на 3 от 4-ия Латвия. Двата отбора ще се борят за последната квота за елиминациите, като словаците ще играят с Норвегия. Латвия по същото време на своята пързалка ще се изправи срещу Швейцария.

Към 08:41 на 20.04.2024 Новините от днес