site.btaЕвтимова отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в САЩ след пропуснат мачбол

снимка: БФТ

Българките Диа Евтимова и Лия Каратанчева отпаднаха на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Орландо (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара.

Евтимова и Ана Кандиото (Бразилия) пропуснаха мачбол и загубиха от четвъртите в схемата Робин Андерсън (САЩ) и Илайза Болтън (Австралия) с 4:6, 6:2, 10-12. Българката и бразилката бяха на точка от победата при 10:9 в шампионския тайбрек, но допуснаха обрат.

Каратанчева и Тифани Льометр (Франция) пък претърпяха поражение от поставените под номер 3 Далейна Хюит (САЩ) и Катарина Йокич (Сърбия) с 3:6, 0:6. 19-годишната българка снощи беше елиминирана и във втория кръг на сингъл, след като падна от представителката на  домакините Виктория Ху с 5:7, 4:6.

Тийнейджърката в сряда стартира с престижен успех поединично с 6:2, 6:3 над 92-ата в света и водачка в схемата на надпреварата Пана Удварди, записвайки първа победа в кариерата си над тенисистка от топ 100.