site.btaКаратанчева отпадна във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в САЩ

Каратанчева отпадна във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в САЩ
снимка: БФТ

Лия Каратанчева отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Орландо (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара.

19-годишната българката загуби от представителката на  домакините Виктория Ху с 5:7, 4:6 за 105 минути. Каратанчева на два пъти навакса пробив пасив в първия сет, който Ху все пак спечели, след като взе осем от последните девет разигравания в него. Във втората част софиянката поведе с 4:2 гейма, до допусна обрат.

Тийнейджърката вчера стартира с престижен успех с 6:2, 6:3 над 92-ата в света и водачка в схемата на надпреварата Пана Удварди, записвайки първи успех в кариерата си над тенисистка от топ 100.

Каратанчева е четвъртфиналистка в турнира на двойки заедно с Тифани Льометр (Франция). Двете по-късно тази нощ ще играят срещу поставените под номер 3 Далейна Хюит (САЩ) и Катарина Йокич (Сърбия).

Друга българка - Диа Евтимова, също е на четвъртфинал при дуетите в тандем с Ана Кандиото (Бразилия), като те ще срещнат четвъртите в схемата Робин Андерсън (САЩ) и Илайза Болтън (Австралия).