site.btaРеал Мадрид преодоля Партизан и допълни Финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже

снимка АП, архив

Отборът на Реал Мадрид се класира за Финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже след домакински успех над сръбския Партизан с 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18) в петия двубой от четвъртфиналния плейоф между съставите. Испанците спечелиха серията с 3:2 победи след като губеха с 0:2 след първите две срещи.

Всички мачове бяха изключително интересни, а Реал стана първият тим, който печели плейофна серия в Евролигата след като е изоставал с 0:2. Грандът от Мадрид ще се изправи срещу сънародниците си от Барселона на полуфиналите. От десетте титли на Реал в историята на Евролигата само три са в ерата на провеждането на Финална четворка. В последните години испанският отбор спечели трофея през 2015-а и 2018-а, като при още три възможности достигна до финала. През миналия сезон Реал Марид отново срещна Барселона на полуфиналите и го отстрани, а в спора за титлата отстъпи пред Анадолу Ефес.

Финалната четворка на турнира тази година ще се проведе между 19 и 21 май в Каунас, Литва. В другия полуфинал ще спорят Олимпиакос на Александър Везенков и Монако.

Сръбският Партизан бе близо до класиране в топ 4, като след силна втора четвърт поведе с 55:39 на почивката. Гостите от Белград имаха аванс и в края на третата четвърт - 76:69, но в заключителните 10 минути Реал Мадрид измъкна успеха.

Джанан Муса бе най-резултатен за домакините с 20 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Серхио Родригес добави 19 точки, 3 борби и 6 асистенции.

Най-полезен за Партизан бе Кевин Пънтър с 28 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Към 15:38 на 27.04.2024 Новините от днес