site.btaЙоханес Тингнес Бьо постигна втора победа за Световната купа по биатлон в Контиолахти, Благой Тодев се класира на 57-о място

снимка АП

Звездата на националния отбор на Норвегия Йоханес Тингнес Бьо спечели преследването на 12.5 километра при мъжете от Световната купа по биатлон във финландския зимен център Контиолахти.

29-годишният Бьо измина трасето за 32:44.4 минути с три грешки в четирите стрелби. За него това е втори успех за сезона, след като вчера триумфира в спринт в Контиолахти, както и 57-и в кариерата му за Световната купа.

"Първата чиста стрелба беше перфектна. За втората отделих малко повече време и все пак успях да стрелям чисто. След това състезанието в снега започна да става все по-трудно. Опитах се да намеря правилната скорост на стрелбището. След това пропуснах три изстрела и накрая беше трудно", коментира норвежецът.

Неговият сънародник Стурла Лагрейд финишира втори с пасив от 19.2 секунди с две пропуснати мишени, а трети е Емилиен Жаклен (Франция) на 47.3 секунди също с две грешки.

Себастиан Самуелсон от Швеция остана четвърти за втори пореден ден с пасив от 1:12.7 минути и два сгрешени изстрела.

Само един българин участва в надпреварата - Благой Тодев, който се нареди на 57-о място на 6:03.1 минути с четири пропуска в четирите стрелби.

В класирането за Световната купа след три старта води Йоханес Тингес Бьо с 209 точки, пред Лагрейд със 190 точки и Ромас Реес (Германия) със 155 точки. Владимир Илиев заема 38-о място с 19 точки.

Към 01:03 на 04.02.2023 Новините от днес