site.btaМонтана излезе на първо място във волейболното първенство след победа над Пирин (Разлог)

Снимка: БТА

Нефтохимик 2010 и Монтана постигнаха победи в осмия кръг на мъжкото волейболно първенство.

Нефтохимик 2010 постигна чиста победа над Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:15, 25:13, 25:18) в мач от осмия кръг на мъжкото волейболно първенство, игран в зала "Младост" в Бургас.

Това беше четвърта победа за тима от Бургас в първенството, който е на шесто място във временното класиране. Нямаше интрига в срещата, като Нефтохимик спечели с голям аванс във всички части.

За победителите най-резултатен бе Аксел Трухчев, който реализира 17 точки (1 ас, 1 блок). Десет точки добави Матей Михайлович.

Най-резултатен за тима от Дупница бе Златан Йорданов с 8 точки.

Монтана се наложи над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:14). Със спечелените 3 точки отборът се изкачи на първо място във временно класиране, но има мач повече от втория Левски София.

Мачът в Монтана бе много по-оспорван, като домакините успяха да спечелят първите два гейма. В третия Пирин се наложи, но в четвъртия превъзходството на Монтана бе голямо.

Най-резултатен от тима на победителите бе Радослав Попов, който реализира 22 точки (2 аса, 1 блок). С 15 точки допринесоха Денислав Бърдаров и Мирослав Градинаров.

За Пирин с 20 точки завърши Давид Кръстев, а Теодор Каменов реализира 15.