site.btaХебър постигна срещу Черно море шеста победа във волейболното първенство

Хебър постигна срещу Черно море шеста победа във волейболното първенство
Снимка: Фейсбук на Хебър

Шампионът в мъжкия волейбол Хебър се наложи като домакин над Черно море с 3:0 (25:15, 25:21, 25:22).

Това беше шестият успех на отбора на Камило Плачи в първенството, който обаче има е една загуба. С успеха тимът от Пазарджик излезе на трето мястото във временното класиране след Левски и Берое.

Двата отбора започнаха равностойно в първия гейм, но Хебър бързо започна да трупа аванс и затвори частта при 25:21.

Вторият гейм бе по-равностоен, като Черно море се държеше добре до 18-ата точка, когато домакините се откъснаха в резултата и поведоха с 2:0.

В третия гейм Хебър поведе с 23:18, но Черно море записа серия от три поредни точки и се върна в мача. Хебър обаче успя да затвори частта с 25:22 и спечели чиста победа.

За най-полезен в редиците на пазарджиклии бе обявен Симон Хирш, който отбеляза 18 точки. От тима на Черно море по 11 точки реализираха Симеон Димитров и Мартин Павлов.

Следващият мач на Хебър е в Шампионската лига. В сряда (30 ноември) от 19:00 часа "тигрите" приемат в зала "Васил Левски" шампионът на Турция Халкбанк Анкара.

В следващия кръг Хебър ще играе срещу Пирин на 3 декември, а Черно море ще срещне Левски София ден по-късно.