site.btaЦСКА се измъчи срещу Пирин, но спечели три точки

ЦСКА се измъчи срещу Пирин, но спечели три точки

Първенство на България, среща от 12-ия кръг на efbet Лига:

ЦСКА  – Пирин (Благоевград)                          2:1 (2:1)

Голмайстори: 1:0 Дюкенс Низон 19-дузпа, 2:0 Брайън Морено 23, 2:1 Иван Тасев 26

Жълти картони: Амос Юга, Станислав Шопов, Бисмарк Чарлс (ЦСКА); Янко Георгиев, Венцислав Бенгюзов, Вячеслав Велев, Радослав Цонев, Христофор Хубчев (Пирин)

Главен съдия: Иво Андреев

Състави:

ЦСКА: Димитър Евтимов, Тибо Вион, Юрген Матей, Мено Кох, Християн Петров (81-Галин Минков), Амос Юга, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Жираир Шагоян (74-Дауда Бамба), Дюкенс Назон (62-Лазар Туфегджич), Браян Морено (81-Бисмарк Чарлс)

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Венцислав Бенгюзов (58-Славчо Шоколаров), Вячеслав Велев, Иван Тасев, Красимир Станоев (14-Мартин Смоленски), Николай Бодуров, Радослав Цонев, Станислав Костов (78-Преслав Йорданов), Христофор Хубчев (78-Петър Занев),  Чебраилс Макрецкис

ЦСКА победи Пирин Благоевград с 2:1 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. С този успех футболистите на Саша Илич се изкачиха на втората позиция в класирането с актив от 25 точки.

Още в 5-ата минута Пирин създаде отлична възможност за гол. След изпълнение на корнер топката попадна в Александър Дюлгеров, който стреля от непосредствена близост с глава, но Димитър Евтимов спаси. В 14-ата минута пък Красимир Петров трябваше да прави принудителна промяна, след като с контузия напусна Красимир Станоев, а на негово място влезе юношата на армейците - Мартин Смоленски.

В 17-ата минута Дюкенс Назон изведе Браян Морено сам срещу Янко Георгиев, който го фаулира и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. Назон застана зад топка и с хубав удар откри резултата.

В 23-ата минута Брайън Морено отбеляза втори гол за армейците. Колумбиецът слаломира в наказателното поле и с диагонален удар прати топката в мрежата.

180 секунди по-късно Станислав Костов намери Иван Тасев сам срещу Димитър Евтимов и той с прецизен удар с десния крак намали изоставането.

След подновяването на играта Жираир Шагоян получи топката и отправи отлично центриране по земя, но Брайън Морено не успя да засече. Арменският национал направи дебют за ЦСКА, който се понрави на феновете по трибуните.

В 58-ата Иван Тасев проби отдясно, след като премина последователно през Мено Кох и Християн Петров и върна назад за Цонев, който шутира силно, но Димитър Евтимов парира.

До края на срещата двата отбора заложиха повече на единоборствата и головите положения липсваха. Домакините направиха плахи опити за промяна на резултата чрез Станислав Шопов и Бисмарк Чарлс.