site.btaБайерн Мюнхен с убедителна победа срещу Байер Леверкузен в Бундеслигата

Байерн Мюнхен с убедителна победа срещу Байер Леверкузен в Бундеслигата
снимка АП

Джамал Мусиала вкара един гол и направи две асистенции за победата на шампиона Байерн Мюнхен с 4:0 срещу гостуващия Байер Леверкузен в първа среща от осмия кръг на футболното първенство на Германия.

19-годишният Мусиала подаде на Лерой Сане за първото попадение в третата минута, а това е първи успех за "баварците" след три равенства и загуба с 0:1 от Аугсбург в предишните си четири двубоя в Бундеслигата.

Мусиала направи 2:0 в 17-ата минута след двойно подаване с Томас Мюлер.

Вратарят на Байерн Мануел Нойер се завърна на терена след коронавирус и спаси удар на Муса Диаби, след което новото попълнение Садио Мане сложи край на головата си суша. Той се разписа с удар в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле за 3:0 в 39-ата минута след центриране на Мусиала.

Мане отново беше точен в 56-ата минута, но попадението беше отменено заради нарушение след преглед на системата за видеоповторение ВАР.

Томас Мюлер оформи крайния резултат в 84-ата минута на празната врата, след като Лукас Храдецки се подхлъзна, докато се опитваше да изчисти топката.

"Трябва да продължим по този начин. Не можем да кажем, че се завърнахме, но трябва да поддържаме това ниво. Всички искахме да спечелим. Искаме да сме номер 1. В Байерн винаги има напрежение и ние трябва да се справим с него", каза Мусиала след двубоя.

Байерн временно се изкачи на второ място в класирането, на две точки зад лидера Унион Берлин, който играе с Айнтрахт Франкфурт по-късно днес. Третият от миналия сезон Байер е на 16-а позиция с едва 5 точки от началото на кампанията.

"Искахме да спечелим, но тяхното надмощие беше брутално. Байерн ни доминираше във всеки един аспект. Положението ни е много тежко", каза Керем Демирби.

И двата отбора ще играят в Шампионската лига през следващата седмица. Байерн Мюнхен е домакин на Виктория Пилзен и Байер Леверкузен ще гостува на Порто.