site.btaАтлетико Мадрид се наложи срещу Хетафе в първия кръг от Примера дивисион

Атлетико Мадрид се наложи срещу Хетафе в първия кръг от Примера дивисион
снимка: АП

Атлетико Мадрид победи с 3:0 като гост Хетафе в двубой от първия кръг в шампионата на Испания.

Алваро Мората откри резултата в полза на "червено-белите" с удар в левия ъгъл след 15 минути игра.

По-силната игра на Атлетико продължи и в 59-ата минута логично се стигна до ново попадение. Мората отново беше точен в мрежата на Хетафе след пас на Жоао Феликс.

В 74-ата минута Борха Майорал пропусна да се разпише във вратата на гостите, а секунди по-късно Антоан Гризман оформи класическата победа в полза на Атлетико Мадрид с шут в десния ъгъл.

"Червено-белите" започват с победа участието си в четвърти пореден сезон в Испания.

По-късно тази вечер е срещата между Бетис и Елче.