site.btaКонелиано на Христина Вучкова загуби финала на Шампионската лига от Вакъфбанк

Конелиано на Христина Вучкова загуби финала на Шампионската лига от Вакъфбанк
Егону заби 39 точки за Конелиано, Снимка: cev.eu

Италианският Конелиано, в който играе българката Христина Вучкова, загуби финала на женската Шампионска лига, отстъпвайки пред турския Вакъфбанк с 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 21:25) в Любляна.

За съжаление българската волейболистка остана резерва и не влезе в игра за тима си. Съдия на финала бе българинът Ивайло Иванов.

Турският Вакъфбанк поведе с 1:0, след като се откъсна в първия гейм след 21:21. Във втория гейм турският тим водеше 24:19 и пропусна два геймбола, преди все пак да поведе с 2:0. Италианките реагираха и се върнаха в мача, като взеха третия гейм, завършил с успешен блок срещу Зехра Гюнеш.

В четвъртия гейм обаче Вакъфбанк отново спечели решителните точки и вдигна трофея след 25:21.

С 23 точки за победителките се отличи Габриела Брага Гимараеш, с 19 завърши Изабел Хаак. Над всички в мача беше диагоналът на Конелиано Паола Огечи Егону, която заби цели 39 точки.

Към 07:02 на 01.07.2022 Новините от днес