site.btaДва късни гола донесоха победата на Финландия над Латвия в мъжкия турнир по хокей на лед в Пекин

Пекин, 11 февруари (БТА)
С два късни гола Финландия спечели с 3:1 (0:0, 1:0, 1:2) срещу Латвия и записа втора победа в група "С" на олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете.
В "Кадилак Арена" в китайската столица Пекин финландците, които са сред основните фаворити за златните медали, срещнаха доста трудности срещу бойкия тим на Латвия, но голове на Лео Комаров и Марко Антила в заключителните шест минути им донесоха успеха.
В първия период на мача голове не паднаха, а Финландия успя да откри чак 18 минути след началото на втората третина чрез Валтери Кемилайнен.
Точно три минути след началото на последната третина Латвия изравни с гол на Родриго Аболш, който се разписа при числено превъзходство заради наказание на Сами Ватанен.
До края Финландия натисна съперника си и играта се пренесе изцяло пред вратата на Янис Калнинс. В 15-ата минута на третината Лео Комаров закачи съвсем лек изстрел от синята линия на Юсо Хийтанен, но това напълно достатъчно, за да бъде преодолян Калнинс за втори път.
Минута и 17 секунди преди финалната сирена ветеранът Марко Антила реши всичко в мача с чудесен китков удар от средна дистанция.
С победата скандинавците събраха 6 точки, колкото имат и съседите им Швеция. В неделя двата отбора се срещат в пряк сблъсък за първото място в група "С" и директно класиране за четвъртфиналите. Латвия пък остава на трето място без точки, като и четвъртият Словакия засега е без актив. Двата отбора със сигурност ще влязат в елиминационните мачове още от плейофния кръг.