site.btaСпектакълът „Търновската царица“ ще бъде представен в Гоце Делчев на 25 септември


Спектакълът „Търновската царица“ по Емилиян Станев ще бъде представен на 25 септември от 19:00 часа в Общински културен институт Дом на културата "Пейо Яворов" в Гоце Делчев, съобщиха организаторите. Постановката е дело на режисьора Бойко Илиев и ще открие културния афиш на есенния сезон в града.
Главните роли в спектакъла са поверени на актьорите Яцек Янков и Елена Петрова, а освен тех, зрителите ще могат гледат и Марияна Бранкованова, Мариела Топалова, Цветана Благоева, Николай Сяров и Веселин Борисов.
Постановката разказва историята на млад мъж, който след завръщането си от чужбина се сблъсква с различията между Запад и Изток, между егоизъм и саможертва. Любовта в сюжета се оказва изпитание както за него, така и за жената, която е готова да се жертва за него, посочват от Дома на културата.
Последната постановка, представена на сцената в Дома на културата преди началото на лятната почивка, бе театралният спектакъл „Тютюн“, който гостува в Гоце Делчев през юни тази година. „Тютюн“ е първата постановка в българския театър по оригиналната, нецензурирана версия на едноименния роман на Димитър Димов.
/ХК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина