site.btaИнститутът на дипломираните експерт-счетоводители връчи четири парични стипендии на студенти магистри в УНСС


Институтът на дипломираните експерт-счетоводители (ИДЕС) по традиция награди отлични студенти, отличили се с високи академични успехи, със стипендиите на името на проф. Димитър Добрев и на проф. Станчо Чолаков. Институтът връчи ежегодните две парични стипендии на стойност 1000 лв., като гласува и допълнителни две поощрителни награди за отличните студентите на стойност 500 лв. всяка, съобщиха от ИДЕС.
Стипендия на името на проф. д-р Димитър Добрев (1000 лв.) получава Стилиян Джойкев - студент в степен „Магистър“, в специалност „Счетоводство и финансов контрол“ в Университета за национално и световно стопанство (УНСС).
Стипендия на името на проф. д-р Станчо Чолаков (1000 лв.) получава и Виктория Иванова - студент в степен „Магистър“, в специалност „Счетоводство“ в УНСС.
Поощрителна награда от името на „Ековис одит България“ ООД (500 лв.) се връчва на Виктория Йорданова - студент в степен „Магистър“, специалност „Счетоводство“ в УНСС.
Поощрителна награда от името на „Ековис одит България“ ООД (500 лв.) се връчва и на Жак Семизов - студент в в степен „Магистър, специалност „Одитинг“ в УНСС
Инициативата се реализира за четвърта поредна година, като за първи път се връчват и поощрителни награди, инициирани от „Ековис одит България“ ООД. Целта на ИДЕС е да окаже нужното признание към труда на тези изключително важни за професията личности - проф. д-р Димитър Добрев и проф. д-р Станчо Чолаков, като се направи първа стъпка в прякото подпомагане на висшето образование в сферата. Идеята е допълнително да се поощри и да се стимулират финансово отлично представилите се студенти в областта на счетоводството, финансовия контрол и одита, а също и да се мотивират кариерно към професията на дипломирания експерт-счетоводител.
/ХК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина