site.btaЕлена Оклева показва в изложба вътрешния си свят


„Вътрешен свят“ е заглавието на изложбата, която Елена Оклева показва в София. Тя ще бъде открита на 16 май в столичната галерия Nexus Space и ще продължи до 30 май, съобщават организаторите.
„Всяка една картина от изложбата има свой вътрешен свят, който е повик към твоя личен. Всеки един символ в картините има свое значение и смисъл. Изобразен е духът на далечни земи включително нашите корени, суфизъм, шаманизъм, учението на учителя Петър Дънов. Картините са вдъхновени от мои лични преживявания и докосвания до дълбоки духовни практики и учения, които напомнят за едно и също нещо. Човек трансформира сам себе си отвътре, а не външния свят“, казва авторката.
Елена Оклева е родена през 1984 година в София. Започва да рисува на десетгодишна възраст. Завършила е средно училище „Пенчо Славейков“ с рисуване, а след това висше образование в Нов български университет. Автор е на редица собствени и общи изложби.
/ВСР
/ХК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина