Нашето висше образование сега се нуждае от модернизация и тя може да се осъществи с тези 150 милиона лева, с които се предвижда да се компенсират държавните университети, ако отпаднат таксите за студентите в тях по държавна поръчка. Тези 150 милиона лева не са много за университетите в България. Може да се направи модернизация и да се въведе инструмент за стипендии за студентите в държавните висши училища, които да се отпускат на състезателен принцип, каза за БТА проф. Сергей Игнатов от Нов български университет (НБУ), попитан за законопроекта за изменение и допълнение на Закона за висшето образование, представен от Министерския съвет, който сега е на обществено обсъждане.
За да прочетете цялата статия
Продължете да четете с абонамент
Вижте условията
/ТС/
„Час ЛИК“ на БТА е мястото за срещи отблизо с лицата на българската култура, наука, образование и религия. Подкастът може да бъде проследен в интернет страницата и в YouTube канала на БТА.
