През юни бяха избрани най-добрите български ученици по физика, които формират националния отбор на България. Те ще се състезават на най-престижния турнир за годината - Международната олимпиада по физика от 9 до 18 юли в Япония, съобщиха от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки. Това са Маргулан Исмолдаев (12-и клас, Математическа гимназия (МГ) във Варна), Баян Гечев (11-и клас, Софийска математическа гимназия (СМГ), Йово Йовчев (11-и клас, Първа частна математическа гимназия (ПЧМГ), Владимир Миланов (12-и клас, Национална природо-математическа гимназия (НПМГ) и Румен Димитров (11-и клас, СМГ).
За да прочетете цялата статия
Продължете да четете с абонамент
Вижте условията
/ХТ/
„Час ЛИК“ на БТА е мястото за срещи отблизо с лицата на българската култура, наука, образование и религия. Подкастът може да бъде проследен в интернет страницата и в YouTube канала на БТА.
