site.btaОсновните индекси на Българската фондова борса се повишават за пореден ден


За втори пореден ден основните индекси на Българската фондова борса се повишават, сочат данните на борсовата платформа.
Основният индекс на Българската фондова борса, SOFIX, нарасна с 2,13 на сто до 961,55 пункта в днешната търговия. Широкият измерител BGBX40 се повиши с 1,70 на сто до 180,77 пункта. Пазарът "Бийм" добавя 2,28 на сто до ниво от 92,08 пункта.
На основния пазар на борсата днес бяха сключени сделки за над 3,618 млн. лева. На пазара MTF BSE International, на който се търгуват акции на световни компании, оборотът е за над 106 000 лева. На пазара "Бийм" са продадени книжа за 119 000 лева.
Книжата на "Първа Инвестиционна Банка" АД отстъпват с 0,43 на сто до 4,62 лева за брой, а акциите на "Централна кооперативна банка" АД остават без промяна и се търгуват по 1,59 лева едната.
Акциите на "Сирма Груп Холд" АД поскъпват с 4,31 на сто до 1,21 лева за брой, а тези на "Софарма" АД бележат ръст от 0,31 на сто и се продават по 6,42 лева едната.
Книжата на "Агрия Груп Холд" АД наддават с 2,73 на сто и се купуват по 22,60 лева за брой, а тези на "Химимпорт" АД отстъпват с 0,70 на сто и се продават по 0,71 лева за брой.
Книжата на "Българска фондова борса" АД добавят 1,95 на сто и се търгуват по 7,85 лева на акция.
На пазар "Бийм" акциите на "Инфинити капитал" АД се сринаха с 9,09 на сто до 1 лев за брой, а тези на Болерон АД наддават с 8,85 на сто и се купуват по 2,46 лева на ценна книга.
/ЕС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина