site.btaЕС плаща скъпо за строгите си технологични регулации, заяви министърът на търговията на САЩ
Регулациите на Европейския съюз на технологичните компании вредят много на Брюксел, заяви американският министър на търговията Хауърд Лътник в интервю за Си Ен Би Си, цитиран от Ройтерс.
„Смятам, че техните (на ЕС) технологични правила им струват доста скъпо“, каза той.
След среща с министрите на търговията от ЕС миналата седмица в Брюксел той препоръча на Общността да „преразгледа“ законите, регулиращи технологичния сектор (Законът за цифровите услуги (DSA) и Законът за цифровите пазари (DMA), ако Брюксел иска да постигне намаляване на американските мита върху вноса на европейска стомана и алуминий.
„ЕС и министрите на търговията на Блока трябва да анализират сериозно своите правила в областта на цифровите технологии, не за да се опитат да ги отменят, а да намерят баланс, който да ни устройва и ако успеят, мисля, че заедно ще можем да решим въпросите, свързани със стоманата и алуминия“, каза Лътник след срещата в Брюксел.
/СЛС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина