site.btaГодишните национални награди SMARTOURISM.BG бяха връчени на церемония в Албена
Годишните национални награди SMARTOURISM.BG бяха връчени на церемония в курортен комплекс Албена. Събитието се проведе в рамките на VIII Международна конференция SMARTOURISM.BG в хотел „Фламинго Гранд“.
В десет категории бяха връчени девет награди за 2025 година и една за 2024 година.
Награда в категория “Цялостен принос за 2024 година” получи проф. д-р Стоян Маринов от Икономически университет – Варна.
Младият преподавател д-р Василена Кръстанова от Професионална гимназия по туризъм “Проф. д-р Асен Златаров” – Варна получи награда в категория “Преподавател по хотелиерство”. Тя е използвала нови технологии и методи, основани на изследвания и практика за провишаване на знанията и уменията на учениците, както и ръководи клуб по интереси.
С грамота в същата категория бе отличена Цветина Дойчева, която е учител в Професионална гимназия по туризъм “Проф. д-р Асен Златаров” във Варна.
Георги Янев, учител в същата гимназия, получи награда в категория “Преподавател по ресторантьорство” заради приноса му в ефективното пренасяне на практически опит и квалификация в преподаването и подготовката на ученици в областта на ресторантьорството и кетъринга. През последната година учениците му са завоювали само първи места на национални конкурси по професии. Янев също води клуб по интереси.
Учителят Станислава Христова от Професионална гимназия по туризъм “Проф. д-р Асен Златаров” – Варна бе отличена с грамота в същата категория.
Награда в категория “Директор на училище по хотелиерство и ресторантьорство” бе връчена на Мария Грамова - директор на Професионалната гимназия по хотелиерство и туризъм “Акад. Неделчо Неделчев”- Сливен, за усилията, насочени към въвеждането на нови технологии в образователния процес при подготовката на бъдещите професионални кадри в туризма.
В категория “Училище по хотелиерство и ресторантьорство” бе отличена Професионалната гимназия по туризъм в Самоков с директор Борислава Хаджийска за организацията и провеждането на Национално състезание по професии в туризма в курортен комплекс Боровец през април 2025 година съобразно с най-високите стандарти и в духа на развитието на интелигентния туризъм.
Награда за “Устойчив туризъм” получи „Албена" АД за интегриран подход в устойчивото управление на курорта, който обхваща енергийната ефективност, кръговата икономика, местното производство и биоразнообразието чрез постоянна и системна трансформация.
В категория “Образователна иновация” награда получиха GRIFFID хотели за иновативна стажантска програма на ученици от професионалните гимназии по ресторантьорство и хотелиерство.
Награда в категория “Мобилно приложение” получи преподавателят Златин Вълчев от Професионалната гимназия по туризъм “Проф. д-р Асен Златаров” във Варна. Неговото смартфон приложение за управление на хотел осигурява интегрирана платформа за управление на резервации, персонал и част от услугите в хотела, то е предназначено за хотелски мениджъри и управленски персонал на средно и висококатегорийни хотели.
Платформата за самостоятелно и безплатно обучение INHERIT спечели награда в категория “Дигитална туристическа иновация”.
Общинско предприятие “Туризъм” към община Бургас получи награда в категория “Достъпен туристически обект” за постоянните и резултатни усилия в посока на разширяващата достъпност на туристическите обекти на територията на община Бургас.
Награда в категория “Интегрирани системи за управление в туризма” бе връчена на Clock Event Management Software+, за управление на събития, предоставящ интегрирано решение за оптимизиране на продажбите, организацията и провеждането на събития.
Като част от отличията тази година представители на Българската хотелска асоциация предоставиха възможности за платени стажове и квалификационни програми в престижни туристически компании.
Събитието се провежда под патронажа на Министерството на туризма и с ключовото партньорство на Министерството на образованието и науката, като Българската хотелска асоциация е основен съорганизатор, а „Албена“ АД - домакин.
/ВЙ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина