Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: Състезание по ориентиране за купа „Ловеч“ на 27 и 28 април

Община Ловеч: Състезание по ориентиране за купа „Ловеч“ на 27 и 28 април
Снимка: Община Ловеч

Състезание по ориентиране за купа „Ловеч“ ще се проведе на 27 и 28 април. Стартът в първия ден е в землището на с. Стефаново в 14:00 ч., а във втория – в 11:00 ч. в с. Пресяка.

Участват 200 състезатели от 26 отбора, разпределени в 13 възрастови групи от 10 до 70 години. Те са от Варна, София, Габрово, Велико Търново, Стара Загора, Русе, Севлиево, Тетевен, Троян, Плевен, Ловеч.

Теренът е горски, пресечен, трудно проходим. Необходими умения са да се чете много добре карта и да се борави с компас.

Класиралите се на първите три места индивидуални състезатели във всяка възрастова група ще получат медали. Отборното класиране е пак до трето място, победителят ще стане носителят на купа „Ловеч“.

Награждаването е на 28 април в 13:30 ч. в Пресяка.

Състезанието се организира от сдружение „Клуб по ориентиране“ – Ловеч, то е включено в спортния календар на Българската федерация по ориентиране и в спортния календар на Община Ловеч. Ръководител е Михаил Масарлов, председател на управителния съвет на сдружението.

Последното такова състезание е проведено през 2017 г.

Към 02:35 на 05.05.2024 Новините от днес