site.bta За денонощие в смолянската болница се родиха пет момичета


Пет бебета се родиха за денонощие в Родилно отделение на Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) „Д-р Братан Шукеров“ – Смолян, като всички от тях са момичета, съобщи д-р Стефан Тодоров - началник на отделението. В понеделник първата си глътка въздух поеха Анастасия, Клементина и Рая, а днес - Ралица и Селин, каза за БТА д-р Юлия Кисимова – началник на Отделението по неонатология.
И петте момичета са родени чрез цезарово сечение. Майките и бебетата са много добре. Най-тежка е Анастасия 3920 грама, а най-лека е Ралица – 2860 грама.
„Не се е случвало през последните години за толкова кратко време само момичета да се раждат в болницата. Голяма радост е, че бебетата са женски, защото това е на берекет и късмет, и означава, че няма да има война“, коментира за БТА д-р Кисимова. Тя допълни, че утре се очакват да се родят още две момичета.
От началото на годината до сега в МБАЛ – Смолян са родени 128 бебета.
/РИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина