site.btaГраждани се събраха в Разград на мирен протест с искания за реални наказания на отнелите живот на пътя


Граждани се събраха пред Съдебната палата в Разград на мирен протест с искания за реални наказания на отнелите живот на пътя. Поводът е случаят от преди дни в града, когато 19-годишен шофьор причини катастрофа, при която загинаха трима души пред заведение в Разград и постановената му мярка от съда за неотклонение „домашен арест“.
Сред протестиращите бяха и близките на загиналите – техните деца, роднини и приятели, които заявиха пред журналисти, че искат справедливост, доживотен затвор за извършеното и че не са съгласни с мярката „домашен арест“.
Вчера Окръжният съд в Разград постанови мярка за неотклонение „домашен арест“ за 19-годишния шофьор.
Сигналът за произшествието е получен късно вечерта на 6 юли около 1:36 часа на телефон 112 . Служителите на реда установили, че шофьорът е изгубил контрол над автомобила и се е блъснал в посетители в заведение. На място са загинали трима мъже – на 58, 62 и 64 години.
/БИ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина