site.btaМладите реставратори от Националната художествена академия представят днес свои творби в столичната галерия „Интро“


Младите реставратори от Националната художествена академия (НХА) ще представят дипломните си работи в галерия „Интро“ в София. Експозицията може да бъде разгледана до 30 юли, съобщават от екипа на Академията.
Това е последната изложба в рамките на проекта „Дипломираните“. В продължение на 38 дни в 14 галерии в София, Банкя и Бургас бяха открити общо 22 изложби с дипломните проекти на над 300 студенти от всички специалности и магистърски програми на НХА.
„За трета поредна година Националната художествена академия превръща София в епицентър на мащабния проект „Изложби на дипломираните от НХА – випуск 2025“, посочват от институцията.
/ВСР
/ХК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина