site.btaОсновният ремонт на Дунав мост се извършва по график, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура"


По график се извършва основният ремонт на Дунав мост при Русе в 320-метровия участък в посока България. Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
Демонтирани са още 63 панела, а са монтирани 27 нови от общо 128 в затворения за ремонт участък, допълниха от пътната агенция. През последната седмица са изработени 11 панела, с което общият им брой от началото на основния ремонт на съоръжението достига 544. Монтирани са болтови дюбели в 80-метров участък, положено е антикорозионно покритие по стоманената конструкция с дължина 34 метра.
През следващата седмица ще бъдат демонтирани отводнители и колекторната система, подменени стоманобетонни пътни панели и ще продължи подготовката на компрометираните повърхности за торкретиране, казаха от АПИ. На обекта се работи всекидневно през светлата част от денонощието. Дейностите са организирани и извършвани така, че превозните средства да преминават поетапно двупосочно в платното, в което не се работи.
БТА припомня, че основният ремонт в българския участък на Дунав мост започна на 10 юли м.г. Трасето е с обща дължина 1,057 километра. От въвеждането му в експлоатация преди 70 години - през 1954 г., досега основен ремонт не е извършван. Преди повече от 22 години е правено укрепване на фугите, а през 2011 г. е подменена хидроизолацията и асфалтовата настилка.
/РИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина