site.btaС "огнения спектакъл" на отбора на Литва започна конкурсната програма на Международния фестивал по фойерверки в Панагюрище


Панагюрище е домакин за 12-та година на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от трите фестивални вечери има и концертна програма за гостите на събитието.
Тази година отборите, които представят цветни картини в небето над площад "20 -ти април", са от Германия, Португалия и Литва.
Организатор е Община Панагюрище в партньорство с местни компании.
Кметът Желязко Гагов приветства участниците и гостите и посочи, че събитието се превръща в емблема на средногорския град и привлича хиляди посетители от страната и от чужбина. Той призова всички да погледнат към небето с детски очи, за да видят "свят, пълен с чудеса".
Фестивалът започна с концерти на група Rebels със солист Габриела Спасова, "Керана и космонавтите" и DJ Stefan Dega (Стефан Гагов), а начало на състезателната програма даде отборът на Литва, който участва за първи път във фестивала.
В събота, 14 юни, на сцената излизат Дичо, Стенли и DJ Lazaroni (Петър Лазаров), а след тях своят пироспектакъл ще представи отборът на Германия. В последната фестивална вечер публиката ще чуе Филип Донков и Любо Киров. Финалът на състезанието ще бъде шоуто на отбора на Португалия, след което ще бъде обявен и победителят.
За поредна година любители и професионални фотографи ще могат да се включат в съпътстващият конкурс за снимки от атрактивното събитие, съобщиха от Общината. Кадрите ще се приемат до 20 юни, а отличените автори ще бъдат обявени седмица по-късно.
/ЛРМ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина