site.btaЗапочна снабдяването с чиста вода в Хасково с водоноски
БТА, Хасково (10 май 2025) ВиК-Хасково започна снабдяването на населението с чиста вода с водоноски, след като последните изследвания на водата от мрежата показаха повишено ниво на радиоактивност. Стационарни съдове има на три места в областния център и в селата Въгларово, Стамболийски и Подкрепа, а още два мобилни резервоара по един тон обикалят квартали на областния център по график.Снимка: кореспондент на БТА в Хасково Николай Грудев (ПК)
От днес започна снабдяването с чиста вода в Хасково с водоноски, съобщиха от "Водоснабдяване и канализация" (ВиК).
Причината е вчерашното предписание, което Регионалната здравна инспекция (РЗИ) издаде за ограничаване на ползването на вода от мрежата
/ВД/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина