site.btaЗапочна снабдяването с чиста вода в Хасково с водоноски

БТА, Хасково (10 май 2025) ВиК-Хасково започна снабдяването на населението с чиста вода с водоноски, след като последните изследвания на водата от мрежата показаха повишено ниво на радиоактивност. Стационарни съдове има на три места в областния център и в селата Въгларово, Стамболийски и Подкрепа, а още два мобилни резервоара по един тон обикалят квартали на областния център по график.Снимка: кореспондент на БТА в Хасково Николай Грудев (ПК)
От днес започна снабдяването с чиста вода в Хасково с водоноски, съобщиха от "Водоснабдяване и канализация" (ВиК). Причината е вчерашното предписание, което Регионалната здравна инспекция (РЗИ) издаде за ограничаване на ползването на вода от мрежата

За да прочетете цялата статия

Абонирайте се Влезте във Вашата БТА

Продължете да четете с абонамент

Вижте условията

/ВД/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 03:30 на 10.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация