site.btaСимулатор за земетресения ще помага на пожарната служба в Ямбол при обучения как да се действа в критични ситуации


Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) в Ямбол разполага вече със симулатор за земетресения. Инсталацията, подобна на стая, ще се ползва при обучения на деца как да действат при критични ситуации, съобщават от Дирекцията.
Симулаторът е първи по рода си за област Ямбол. Той ще бъде включен в тренинги за подрастващи, организирани от служителите от направление „Превантивен контрол и превантивна дейност“ към РДПБЗН-Ямбол.
От регионалната дирекция и „Спортен клуб по пожароприложен спорт – Област Ямбол“ изказват благодарност към ръководството на Община Ямбол за оказаното съдействие с изработването на тренировъчното съоръжение.
Придобиване на познания и усвояване на основните правила за поведение в подобни ситуации, когато и секундите са ценни са спасяването на човешкия живот, е изключително важно, посочват още от РДПБЗН-Ямбол.
Милата седмица жителите на Ямбол и региона бяха притеснени от усетеното на място земетресение, чийто епицентър бе във водите на Мраморно море. Живеещите по високи етажи на жилищни блокове споделиха, че са се уплашили от силата на труса. Неговият магнитуд бе 6,3 по Рихтер. Земетресението предизвика паника сред хората в Турция и особено в многомилионния Истанбул. Мнозина напуснаха домовете и работните си места.
/РИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина