site.btaПреди началото на сезона в Добричка област са пребивавали румънски, украински и турски туристи
BOBSTH 11:18:01 11-04-2019
PP1117BO.027
Добрич - туристи - статистика
Преди началото на сезона в Добричка област
са пребивавали румънски, украински
и турски туристи
Добрич, 11 април /Юлияна Христова, БТА/
Преди началото на сезона в Добричка област са пребивавали туристи от Румъния, Украйна и Турция, съобщават от териториалното статистическо бюро - Североизток, обобщените данни за дейността на местата за настаняване през февруари.
Пребивавалите туристи в почивните бази бележат ръст със 17.8 на сто спрямо същия месец на миналата година и достигат 5100 души. От всички пренощували най-голям е делът на българите - 82.9 на сто, а сред чужденците най-много са румънските гости - 65.4 на сто, сочат статистическите данни. Общо са регистрирани 11 100 нощувки, или с 20.5 на сто повече на годишна база.
Общата заетост в хотелите и другите места за настаняване през месеца се увеличава с 1.7 пункта спрямо година по-рано, а приходите от нощувки достигат 508 300 лева, обобщават от статистическото бюро.
/ПП/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина